Wydarzenia

Policjanci promowali bezpieczeństwo i zawód policjanta podczas wojskowego pikniku

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci uczestniczyli w pikniku wojskowym zorganizowanym z okazji przeformowania 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w 18. Pułk Saperów. Podczas tego wydarzenia dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele ciekawych atrakcji, w tym pokaz sprzętu. Policjanci wykorzystali ten czas na profilaktyczną edukację i promocję zawodu.

W minioną sobotę, na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, odbył się piknik wojskowy z okazji przeformowania 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w 18. Pułk Saperów. Podczas wydarzenia nie zabrakło stoiska policyjnego, na którym rozdawane były odblaski oraz materiały profilaktyczne. Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci, zasiadając za kierownicą radiowozu czy quada.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie drogowym przypominając,  jak właściwie należy poruszać się po drogach oraz jakich zasad należy szczególnie przestrzegać. Policjanci podkreślali znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi informowali również o metodach działania oszustów, a także udzielali cennych wskazówek, jak unikać zagrożeń. W rozmowach poruszali tematy związane z uzależnieniami, szkodliwością spożywania alkoholu, czy bezpieczeństwem przy podejmowaniu pracy za granicą.

Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusze zapoznawali zainteresowanych z ofertą służby w Policji. Udzielali informacji, jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

Odwiedzający policyjne stanowisko otrzymywali także od mundurowych komiksy pt. "Złoto Północy", przekazane przez Wydział Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

  • Uczestnicy pikniku przy policyjnym stoisku
  • Chłopiec na policyjnym quadzie.
  • Stoisko policyjne
  • Dziecko wsiadające do radiowozu.
  • Uczestnicy pikniku na policyjnym stanowisku
  • Dwóch policjantów z dziećmi, które malują.
Powrót na górę strony