Wydarzenia

"Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. O tym jak jest to ważne, będą przypominać kierowcom podczas kontroli policjanci ruchu drogowego. Działania potrwają do 15 grudnia 2023 r.

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego jest organizatorem kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Do akcji włączyli się stalowowolscy policjanci.

W okresie jesienno- zimowym szybko zapada zmrok, dodatkowo częściej występują niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawny technicznie samochód oraz prawidłowo ustawione światła wpływają na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.    

W dniach 21.10, 28.10, 18.11. i 09.12 odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach.

Na terenie Stalowej Woli, w akcję włączyły się dwie stację:

Automobil Klub Stalowa Wola, ul. Ofiar Katynia 28 a – w godz. 8-12,

Samko, ul. Niezłomnych 29, w godz. 8-14.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego, będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 

Powrót na górę strony