Wydarzenia

Odblaskowa szkoła ze stalowowolskimi policjantami

Data publikacji 02.11.2023

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Posterunku Policji w Zaklikowie wzięli udział w podsumowaniu działań zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W poniedziałek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie odbyło się podsumowanie działań w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła". W zdarzeniu tym, wśród zaproszonych gości, uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz z Posterunku Policji w Zaklikowie, którzy wspierali szkołę w realizacji założeń konkursu.

Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów szkół podstawowych w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szkoła Podstawowa w Zaklikowie we wrześniu i październiku zorganizowała wiele przedsięwzięć, w tym konkursów i spotkań, w które zaangażowani zostali zarówno stalowowolscy policjanci z zespołu profilaktyki społecznej, jak również funkcjonariusze z miejscowego posterunku.

Podczas spotkań mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie i zachęcali do noszenia odblasków, nie tylko na obszarze niezabudowanym. Przypominali o tym, że okres jesienno-zimowy to czas szczególnie niebezpieczny i widoczność niechronionych uczestników ruchu może być ograniczona nawet w ciągu dnia. Wzięli udział w spotkaniu z rodzicami i dziadkami uczniów, którym wręczyli elementy odblaskowe.

Przed oficjalnym posumowaniem działań, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego przeprowadzili dla przedszkolaków i uczniów klas podstawowych lekcje na mobilnym miasteczku drogowym.

 • Policjanci z uczniami w kamizelkach odblaskowych.
  fot. KPP w St. Woli
 • Policjanci z przedszkolakami na mobilnym miasteczku.
  fot. KPP w St. Woli
 • Policjanci z uczniami w kamizelkach odblaskowych
  fot. KPP w St. Woli
 • Policjant i policjantka, podczas prelekcji z przedszkolakami
  fot. KPP w St. Woli
 • Policjanci z uczniami w kamizelkach wraz z ich rodzicami i dziadkami trzymającymi opaski odblaskowe.
  fot. KPP w St. Woli
 • Policjanta prowadząca przedszkolaków po miasteczku mobilnym
  fot. KPP w St. Woli
Powrót na górę strony