Wydarzenia

Przekazanie sprzętu medycznego dla stalowowolskich policjantów

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli została wyposażona w defibrylator i trzy specjalistyczne torby z zestawami ratowniczymi. Sprzęt medyczny został ufundowany przez miejscowe samorządy i przekazany mundurowym przez Starostę Stalowowolskiego. Jest to kolejna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców.

Wczoraj, Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Janusz Śnios z rąk Starosty Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego odebrał specjalistyczne urządzenia medyczne w postaci automatycznego defibrylatora przenośnego oraz trzech toreb z zestawami ratowniczymi. Sprzęt został sfinasowany przez gminy powiatu stalowowolskiego.

Komendant podkreślił, że policjanci podczas pełnionej służby niejednokrotnie mają do czynienia ze zdarzeniami, w których konieczne jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Często znajdują się na „pierwszej linii”, gdy chodzi o udzielanie pomocy medycznej w nagłych przypadkach. Otrzymany sprzęt będzie służył zarówno policjantom wydziału ruchu drogowego, jak również wydziału prewencji.

AED wykorzystywane będzie także w celach szkoleniowych, aby mieszkańcy przełamali strach i nie bali się korzystać z rozmieszczonych na terenie miasta automatycznych defibrylatorów zewnętrznych.

Darczyńcom dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. Ta inicjatywa to kolejny istotny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Przekazanie defibrylatora dla policjantów to inwestycja w bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony