Wydarzenia

Wypadek z udziałem pieszej

Stalowowolscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Kierujący audi potrącił 73-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Policjanci apelują o ostrożność i stosowanie się do przepisów.

W sobotę, przed godz. 17 dyżurny stalowowolskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem osoby pieszej na ul. Komisji Edukacji Narodowej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-latek kierujący audi, wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu dróg z sygnalizacją świetlną, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej na zielonym świetle przez przejście dla pieszych 73-latce, doprowadzając do jej potrącenia. Ranna piesza została zabrana do szpitala na badania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się drogami. Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie niebezpieczny i widoczność niechronionych uczestników ruchu jest mocno ograniczona. Pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia odblasków, również w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony