Wydarzenia

Z rodzicami o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

Stalowowolscy policjami każdego roku przeprowadzają kilkaset spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą, które poświęcone są szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Mundurowi spotykają się również z rodzicami i nauczycielami, aby ostrzec ich przed różnego rodzaju zagrożeniami. Takie spotkania odbyły się w ubiegłym tygodniu. Głównym ich tematem były zagrożenia związane z używkami oraz cyberzagrożenia.

W ubiegłym tygodniu stalowowolski profilaktyk, asp. szt. Robert Kotwica spotkał się z nauczycielami i rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli i Szkoły Podstawowej w Gwoźdźcu.

Policjant przybliżył rodzicom zagadnienia dotyczące przestępczości nieletnich oraz zasady odpowiedzialności, w świetle obowiązujących przepisów. Opowiadał również o niebezpieczeństwach, z którymi może spotkać się młody człowiek. Rozmawiał o środkach o substancjach psychotropowych i uzależnieniach oraz o skutkach, jakie wyrządzają w organizmie i życiu dziecka różnego rodzaju używki. Informował gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń.

Policjant omówił również zjawisko cyberprzemocy. Apelował do dorosłych, aby zawsze interesowali się tym, co robi ich dziecko w sieci.

Wizyta miała charakter profilaktyczny. Jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych na problemy, na jakie mogą być narażone dzieci i młodzież.

Powrót na górę strony