Wydarzenia

O bezpieczeństwie z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 22.02.2024

O bezpieczeństwie na drodze oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich i cyberzagrożeniach rozmawiali policjanci z uczniami Szkoły Podstawowej w Jastkowicach. Mundurowi odwiedzili również przedszkolaków. Spotkania były doskonałą okazją do powtórzenia zasad bezpieczeństwa i uświadomienia młodym ludziom zagrożeń, które mogą ich spotkać w wirtualnym świecie.

Stalowowolscy policjanci spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej i przedszkolakami z Jastkowic. Podczas prowadzonych spotkań, mundurowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informowali również, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w obszarze niezabudowanym. Przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe.

Spotkania przeprowadzone w starszych klasach dotyczyły bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz odpowiedzialności prawnej za czyny popełniane przez nieletnich. Zwrócono uwagę przede wszystkim na niepokojące zjawiska, które można zaobserwować w sieci. Słuchacze uzyskali wskazówki, gdzie mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji, kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy.

Mundurowi przekazali również informacje dotyczące numerów telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży.

  • Zdjęcie grupowe policjantów z przedszkolakami.
  • Policjant podczas spotkania z młodzieżą.
  • Policjanci wydziału ruchu drogowego z chłopcem ubranym w kamizelkę odblaskową i czapkę policyjną.
Powrót na górę strony