Dzielnicowi przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Zaklikowie i w Pysznicy, przy wsparciu policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową dla uczniów szkół z terenu swoich gmin. Młodzi kierowcy musieli wykazać się, nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także ich praktycznym zastosowaniem na drodze.
We wtorek i środę, na terenie gminy Zaklików i Pysznica odbyły się egzaminy na kartę rowerową zorganizowane dla uczniów lokalnych szkół. W działania zaangażowali się miejscowi dzielnicowi przy wsparciu stalowowolskiej policjantki Wydziału Ruchu Drogowego. Egzaminy odbyły się w miejscowości Zdziechowice, Zaklików, Lipa i Krzaki.
Podczas egzaminu uczestnicy musieli pokonać specjalnie przygotowany tor, prawidłowo wykonać manewry oraz sygnalizować zamiar skrętu. Oceniana była również znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność ich stosowania w praktyce.
Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnym podejściem do egzaminu.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci od 10 roku życia, aby samodzielnie poruszać się po drodze rowerem, muszą posiadać kartę rowerową, a od 3 czerwca poruszający się rowerem poniżej 16 roku życia zobowiązani są do korzystania z kasku ochronnego.